Hoppa till sidans innehåll

DM 10m resultat


DM sittande luft final 2019

09.02.19

Junior                                    Gr.omg.                        Totalt

1 Karlsson Maja Trollhättan 423.4 53.4 52.7 106.1 529.5
2 Stjernström Victor Harestad 420.8 52.0 52.0 104.0 524.8
3 Blad Oliver Bärfendal 418.6 52.3 52.7 105.0 523.6
4 Karlsson Emelia Bärfendal 418.8 52.1 52.0 104.1 522.9
5 Bergström Agne Harestad 416.9 52.2 53.3 105.5 522.4
6 Carlquist Silje Kville 418.3 51.8 52.2 104.0 522.3
7 Martander Carl Harestad 417.2 52.0 52.9 104.9 522.1
8 Albinsson Linnea Bärfendal 417.6 52.3 51.6 103.9 521.5

Senior 
1 Skogsstad Jelena Upphärad 421.3 52.7 53.2 105.9 527.2
2 Karlsson Niklas Upphärad 418.8 52.3 51.7 104.0 522.8
3 Gustavsson Stefan Trollhättan 417.4 52.2 51.6 103.8 521.2
4 Johansson Oskar Bärfendal 416.3 51.4 51.7 103.1 519.4
5 Blad Martin Bärfendal 414.0 52.2 52.4 104.6 518.6
6 Strömqvist Robert Åmål 414.4 51.9 51.5 103.4 517.8
7 Bergman Peter Herrestad 411.7 53.5 51.3 104.8 516.


Veteran 
1 Andersson Peo Trollhättan 418.4 51.7 52.4 104.1 522.5
2 Johansson Lennart Bärfendal 416.1 51.0 52.7 103.7 519.8
3 Johansson Tommy Bärfendal 415.9 52.5 51.2 103.7 519.6
4 Röös Håkan Trollhättan 415.3 53.3 50.9 104.2 519.5
5 Lennartson Sten Trollhättan 412.8 52.2 51.8 104.0 516.8
5 Erlandsson Kennet Forshälla/Torp 412.5 51.9 52.4 104.3 516.8
7 Darholm Mats Kville 411.0 51.2 52.3 103.5 514.5
7 Hansen Svein Bärfendal 410.6 52.1 51.8 103.9 514.5

Grundomgång 
L11 
Birath Viggo Kville 103 102,2 102 102,8 410
Eklund William Bärfendal 97,6 102,9 100,7 103,8 405
Fredriksson Elias Bärfendal 104,2 103,6 103,6 104,7 416,1
Hallin Elias Harestad 103,2 102,5 103,2 103,1 412
Hansen Daniel Bärfendal 104,1 105,9 103 104,9 417,9
Haugerud Isak Bärfendal 103,5 103,4 102,9 103,6 413,4
Hilmersson Adam Harestad 100,2 101,8 103 99,7 404,7
Höglund Josefine Bärfendal 103,5 104,7 104,6 103,1 415,9
Jonsson Albin Trollhättan 87,1 94,1 91,3 88,1 360,6
Karlsson Filip Bärfendal 102,5 100,9 105,6 102,6 411,6
Källvik Albin Åmål 102 102,6 104,9 101 410,5
Larsson Samuel Uddevalla 104,8 105,1 102,8 103 415,7
Lester Elvin Kville 98,6 98,7 100,5 96,5 394,3
Läckberg Joel Flundre 100,9 100,4 97,6 98,9 397,8
Magnusson Leo Harestad 103,8 102,3 104,9 103,4 414,4
Nalbom Leo Kville 100 103,1 105 101,9 410
Olsson Kroon Maja Flundre 103 104,1 105 104,8 416,9
Sahlin Albin Flundre 103,5 104 101,9 101,7 411,1

L13 
1 Karlsson Maja Trollhättan 105,9 105,7 106,2 105,6 423,4
2 Karlsson Emilia Bärfendal 104,9 105,2 104,4 104,3 418,8
3 Albinsson Linnea Bärfendal 103,6 104,3 104,6 105,1 417,6
4 Bäcklund Wiliam Trollhättan 102,7 103,1 104,6 106,1 416,5
5 Strömqvist Mathias Åmål 104,4 104,1 104,8 102,8 416,1
6 Blad isak Orust Östra 102,6 104,6 101,8 102,7 411,7
7 Heder Zell Ellen Bärfendal 103,4 101,6 102,1 104,3 411,4
8 Hansen Macus Uddevalla 100,8 103,3 102,3 103,8 410,2
9 Almyren William Flundre 102,6 102 102,1 101,5 408,2
10 Källvik Hugo Åmål 104,7 103,4 99,1 100,6 407,8
11 Gren Johannes Bärfendal 97,5 100,6 101,3 100,1 399,5
12 Augustsson,Jonathan Uddevalla 96,7 99,7 100,2 101,4 398

L15 
1 Stjärnström Victor Harestad 105,7 105,7 104,8 104,6 420,8
2 Martander Carl Harestad 104,6 104,1 103,6 104,9 417,2
3 Sundvakt Olivia Orust Östra 102,8 105,2 103,5 105,1 416,6
4 Karlsson Hugo Trollhättan 104,3 103,5 104,3 103,8 415,9
5 Strand Andreas Bärfendal 103,3 103,2 101,4 103,1 411
6 Olsson Alexander Bärfendal 101 100,4 99,5 103,9 404,8
7 Sandblom Qskar Trollhättan 98 102,5 100,4 100,5 401,4

L17 
1 Blad Oliver Bärfendal 105,7 104 105,8 105,8 421,3
2 Carlquist Silje Kville 103,1 105,4 105,1 104,7 418,3
3 Bergström Agne Harestad 103,9 104,7 104,8 103,5 416,9

L21 
1 Skogstad Jelena Upphärad 105,7 104 105,8 105,8 421,3
2 Karlsson Niklas Upphärad 103,6 105 104,5 105,7 418,8
3 Gustafsson Stefan Trollhättan 104,7 104,3 105 103,4 417,4
4 Johansson Oskar Bärfendal 104,8 104,6 102,3 104,6 416,3
5 Strömqvist Robert Åmål 102,3 104,5 103,6 104 414,4
6 Blad Martin Bärfendal 103 102,7 103,9 104,4 414
7 Bergman Peter Herrestad 102,6 103,3 103,3 102,5 411,7
8 Johansson Emil Orust Östra 102 104,1 102,3 102,9 411,3
9 Karlsson Vincent Kville 101,7 104,5 102,8 102,1 411,1
10 Gustafsson Stefan Trollhättan 102,3 103,9 103,8 100,6 410,6
11 Strand Anneli Bärfendal 102,4 102,5 101,9 103,1 409,9
12 Andersson Ann-Louise Bärfendal 101,7 100,9 103,7 102 408,3

L55 
1 Andersson PeO Trollhättan 105,1 104,8 104,8 103,7 418,4
2 Johansson Lennart Bärfendal 105,2 102,8 104,7 103,4 416,1
3 Johansson Tommy Bärfendal 104,3 104,6 101,9 105,1 415,9
4 Röös Håkan Trollhättan 103,5 103 103,3 105,5 415,3
5 Hansen Svein Bärfendal 101,7 101,4 104,2 103,3 410,6

L65 
1 Lennartson Sten Trollhättan 103,8 103,4 102,8 102,8 412,8
2 Darholm Mats Kville 100,7 105,1 101,2 104 411

L75 
1 Erlandsson Kenneth Forshälla/Torp 101,6 102,7 104,6 103,6 412,5
2 Wägroth Arvid Forshälla/Torp 102,9 100,2 98,3 101 402,4

Uppdaterad: 11 MAR 2018 01:27 Skribent: Ingemar Jonsson
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Trollhättans SSF - Skyttesport
Peter Andersson, .
46142 Trollhättan

Kontakt:
Tel: +46709206617
E-post: This is a mailto link

Se all info